telenor

A Pannon Magyarországon is teszteli az LTE-t – a szolgáltatás már 2012-től elérhető lehet

2010.02.10.
A magyar mobilinternet-felhasználók akár már 2012-re hozzáférhetnek a világ leggyorsabb mobil szélessávú technológiájához – jelentette be a Pannon. A cég ugyanis idén áprilistól tesztelni fogja az LTE (Long Term Evolution) technológiát.

Az LTE technológiát használó mobil internetes ügyfelek 100 Mbit/s névleges letöltési sebességgel egy átlagos méretű filmet (4,7 GB) alig több, mint 6 perc alatt le tudnak tölteni, ami gyorsabb, mint a legtöbb vezetékes hálózat sebessége. Mivel a letöltéseken kívül az internetet egyre inkább használják tartalmak megosztására is, a feltöltési sebesség szintén egyre fontosabbá válik. Az LTE névleges feltöltési sebessége 50 Mbit/s, így a szolgáltatás erre a célra is megfelelő.

A kínai ZTE Corporationnel együttműködve Budapest belvárosában és déli részén, valamint egy később megnevezendő vidéki városban tesztelik majd a szolgáltatást április folyamán.

„Magyarország kedvenc mobil hang- és adatszolgáltatója szeretnénk lenni, és ez azt jelenti, hogy folyamatosan javítani kívánjuk szolgáltatásaink színvonalát és a fogyasztói élményt. Az LTE tesztelésével további lépéseket teszünk ahhoz, hogy a legjobb és leggyorsabb internetböngészési élményt nyújtsuk ügyfeleink számára” – nyilatkozta Anders Jensen, a Pannon vezérigazgatója.

A Pannonról

A Pannon Magyarország egyik vezető mobilszolgáltatója. A norvég Telenor Csoport 100%-os tulajdonában álló cég 1994-ben lépett a magyar piacra, ahol 2008. negyedik negyedévének végén 3,731 millió aktív előfizetéssel és 33,9 %-os piaci részesedéssel rendelkezett. A cég tevékenységében a hangalapú szolgáltatások mellett egyre fontosabb szerepet tölt be a mobil internet: a Pannon a lakosság 99%-a számára elérhető, e-mailezést és böngészést lehetővé tévő EDGE-hálózat mellett folyamatosan fejleszti a leggyorsabb adatátviteli sebességet nyújtó 3G/HSDPA hálózatot, amely jelenleg 563 településen érhető el. A Pannon a vállalati felelősségvállalás terén is élen jár Magyarországon, ahogy azt a Pannon Példakép Alapítvány, a közösségi ügyek és a művészetek támogatása, valamint a kiterjedt sportszponzorációs tevékenység is bizonyítja.

A Telenor Csoportról

A Telenor Csoport a kiváló minőségű távközlési, adat- és médiakommunikációs szolgáltatások vezető globális szállítója. Skandinávia, Kelet-Közép-Európa és Ázsia 13 piacán van jelen mobil érdekeltséggel. A norvégiai központú Telenor Csoport a világ egyik legnagyobb mobilszolgáltató vállalata. Több mint 160 millió mobil előfizetéssel rendelkezik, 2008-as árbevétele elérte a 111 milliárd norvég koronát, dolgozóinak száma meghaladja a 40 ezer főt (mindhárom adatba beleértve a Kyvistar számait).

A növekedés hajtóereje az emberek változás iránti igényének megértése.